NewBiz

"A kartičku máte" ... jako opravdu užitečná služba?

Demokratizace VP - Header"A kartičku máte" je obyčejně jediná hmatatelná zákaznická zkušenost, kterou dnes mají spotřebitelé v Česku s věrnostními programy maloobchodníků s potravinami.

Nelze náhodou data z věrnostních programů přetvořit v hodnotnou službu pro spotřebitele? A to poměrně jednoduše?

Continue reading ""A kartičku máte" ... jako opravdu užitečná služba?" »


Potraviny "Bez obalu" - hipsterský masochismus nebo...

Bezobalu - HeaderU kontejnerů s tříděným odpadem na mě vždy padá deprese z množství plasků, které vyhazuji každý týden. Na druhou stranu fotky z hipsterských prodejen plných zásobníků čočky a rýže plněných do skleněných zavařovaček se mnou úplně nesouzní. Nelze koncept "bez obalu" udělat tak, že je nejen ekologický, ale i přidá pohodlí a uspoří náklady na distribuci?

Continue reading "Potraviny "Bez obalu" - hipsterský masochismus nebo..." »


Nejlepší inovační nástroj je Kanagom - Příklad hodinek, magnetu, eshopu a ženské periody

NavodnazenyMagnetCutZnamená inovace vymyslet něco brutálné nového? Je třeba vybíhat nahý z vany? Nechat si na hlavu spadnout jablko? Napsat křídou E=mc2?

Byl bych v klidu. V mnoha případech stačí "poslepovat Kanagomem" už existující. Ukažme si to na příkladu hodinek, magnetu a eshopu.

Continue reading "Nejlepší inovační nástroj je Kanagom - Příklad hodinek, magnetu, eshopu a ženské periody" »


Nápad - Automatická registrace u lékaře přes tablet za 2 litry


Automatická registrace u lékaře SmallVyvolávací systém u ordinací lékařů jde pořídit s nízkými investičními náklady. Veškerá "chytrost" je v software alá Uber. Zkracuje dobu čekání, zmenšuje frustraci pacientů a sám na sebe si to vydělá zobrazováním inzerce. Proč není? Nevím....

Continue reading "Nápad - Automatická registrace u lékaře přes tablet za 2 litry" »


Nápad - Cubesave pro bytové areály a "Rohlíky" - hloupost nebo příležitost?

AndelMistaLibocNarrowKdyž jsem míjel na Hlavním nádraží Cubesave box na zavazadla a kola, připomnělo mi to, jak rád bych zoptimalizoval závozy e-shopů do našeho areálu, kde nesmyslně jezdí x krát denně malé dodávky, místo aby tam, ekologicky, přijela jedna velká jen třikrát.

Continue reading "Nápad - Cubesave pro bytové areály a "Rohlíky" - hloupost nebo příležitost?" »