Society

Deklarace agilního rodiče

Scrum-amos-logoUvádí vás název a text Deklarace konzervativního rodiče v ne zcela libý stav?

Pojďte mi pomoci vymyslet smysluplnou odpověď.

Ne ve smyslu "Já mám pravdu a ty né", ale spíš si vyjasnit, jak provozovat systém, kde odlišné koncepty vzdělávání vedle sebe mohou dále koexistovat a stále tomu stát může efektivně poskytovat zázemí.

Continue reading "Deklarace agilního rodiče" »


Nápad - "Jak se žije, když stát zkrachuje" - Zážitkový zájezd do Atén anebo dokument

Nedávno jsem vyslechl povídání o návštěvě u přátel v Aténách. Zaznělo přitom i něco ve smyslu: "Dobrý pro představu, jak vypadá zkrachovalý stát". Zprávy o demografickém vývoji, reálné hodnotě budoucích důchodů atd. jsou pro většinu z nás  příliš abstraktní na to, aby nás "vyprudily" k akci. Konkrétní prožitek má potenciál nás rozpohybovat, ať vlastním či zprostředkovaným zážitkem.

Continue reading "Nápad - "Jak se žije, když stát zkrachuje" - Zážitkový zájezd do Atén anebo dokument" »


NÁPAD - Znáš moudrého člověka? Pomoz, ať je více slyšet!

  Karel-havlicek-borovsky"Kéž by nám to vlastenectví z huby do rukou přejíti ráčilo" od Karla Havlíčka Borovského je pěkný a stále platný tweet, dříve citát. Skutečně moudrých lidí je populaci vždy málo, Gaussova křivka je neúprosná. Moudré myšlenky také obyčejně nevedou k velkému objemu prodeje čehokoliv v příštím kvartálu. Proto jsou, myslím, v dnešním mediálním světě slyšet jen zřídka. Na druhou stranu "nová média" umožňují šíření myšlenek, japných či nejapných, vcelku efektivně. Proč je tedy nepoužít systematicky pro šíření těch prvních?

Continue reading "NÁPAD - Znáš moudrého člověka? Pomoz, ať je více slyšet!" »


NÁPAD - Kontrolujte rozpočet své obce - Startujeme www.rozpocetobce.cz

RozVer-PrahaHledaje cestu, jak přestat být "ovcí", která jednou za čtyři roky odvolí někoho, koho nezná, a pak se diví, že se s ní zachází jako z ovcí, došel jsem více jak před rokem a půl k myšlence interaktivního veřejného rozpočtu. Nyní můžete užívat její první výsledky na www.rozpocetobce.cz .

Continue reading "NÁPAD - Kontrolujte rozpočet své obce - Startujeme www.rozpocetobce.cz" »


TÉMA - Společenská odpovědnost firem (CSR) - Fikce, pokrytectví, realita?

Na konferenci Strategické CSR do Prague HUBu jsem šel se smíšenými pocity. To, co na konferenci zaznělo, mě velmi příjemně překvapilo. Došlo mi také, že nemusíme čekat, až firmy "budou společensky odpovědné" a můžeme jim pomoci svojí zvýšenou poptávkou. Proto jsem si své "CSR potřeby" v jedné oblasti zkusil pojmenovat.

Continue reading "TÉMA - Společenská odpovědnost firem (CSR) - Fikce, pokrytectví, realita?" »