Topics

Elektronická dálniční známka - skvělá fintech příležitost?

B2B Fintech - Public - Dálniční známka - HeaderZakázka na systém pro elektronickou dálniční známka za 400 mil. kč poněkud rozvířila české vody zejména díky pozornosti Hlídače státu . Lze se samozřejmě pozastavovat nad výší částky resp. hodnotou za ní dodanou.

Zajímavé je se na ni podívat i očima "Jak bude služba vypadat a kolik bude stát, když se dostupné technologie a služby použijí maximálně efektivně?" resp. "Jak má probíhat dialog mezi veřejnou správou a dodavateli, abychom používali skutečně efektivní řešení a nevyhazovali daně z okna?" Třeba jen jako poučení pro příště...

Continue reading "Elektronická dálniční známka - skvělá fintech příležitost?" »


Nespokojení 35+ aneb “Já chci, aby si vnímal. Ty tady nejsi prostě”

S nadsázkou lze říci, že 80% žen 35 a starších z prvního světa není spokojena se svým partnerem. Z čehož plyne, že ani partnerům není do skoku. Vést potřebují ženy i muži. Ženy svou nespokojeností, muži zoufalstvím z nespokojenosti svých žen. Celé to tedy tvoří poměrně velký trh, který v určité fázi nemusí být úplně cenově senzitivní.

Continue reading "Nespokojení 35+ aneb “Já chci, aby si vnímal. Ty tady nejsi prostě”" »


Jak přesvědčit Benzinu, aby se za 5 řádků kódu stala leaderem v bankovních / FinTech inovacích

Mobilita - Public - benzina HeaderKdyž nevím, tak se zeptám.

Podle mě má Benzina jen pár řádků kódu od toho, aby byla super příkladem inovace ve finančních službách. Bude umět efektivně obsloužit střední a menší firmy. Což dneska umí málokdo. Bude super příkladem na využití instantních plateb. Last but not least, může být důležitou kostičkou ve hře při bránění jednomu potenciálně ne úplně zdravému oligopolu.

Napadá vás, jak jí přesvědčit, aby do toho šla ;-)?

Continue reading "Jak přesvědčit Benzinu, aby se za 5 řádků kódu stala leaderem v bankovních / FinTech inovacích " »


Jak lidem ukázat přínosy nových plateb na jejich hladu, žízni a pohodlí

Instant-payment-headerTak třeba. Jste na fesťáku, skončila třetina, přijel jste na běžkách k horské hospodě. A máte hroznou žízeň. Máte 2 možnosti: a) postojíte si hezky 30 minut ve frontě na 2 piva a zaplatíte normálně, b) vyzvednete si prostě 2 piva, které jste si před tím objednal a zaplatil s Trisbee.

Continue reading "Jak lidem ukázat přínosy nových plateb na jejich hladu, žízni a pohodlí" »


New opportunities for ERPs and Integration Platforms as a Service (iPaaS) on SAP Integrations at 1/10 Price and Time Example

Moving everything online and cloud Integration Platforms as a Service (IPaaS) like IFFT or Zappier or Integromat or Dativery  opens completely new opportunities (not only) ERP world. Let us show it on the example of SAP.

Continue reading "New opportunities for ERPs and Integration Platforms as a Service (iPaaS) on SAP Integrations at 1/10 Price and Time Example" »